جذب 60مشتری جدید برای ایرانول/ افزایش بهره وری و کنترل عملکرد دو عامل موفقیت ایرانول در سال 99

تاریخ : ۲۰ آبان ۱۳۹۹

مدیرعملیات فروش صنایع شرکت نفت ایرانول:

مدیرعملیات فروش صنایع شرکت نفت ایرانول:

مدیر فروش صنایع شرکت نفت ایرانول از افزایش سهم بازار صنایع شرکت نفت ایرانول خبر داد و گفت: از ابتدای سال 99 تا امروز واحد فروش به صنایع شرکت نفت ایرانول توانسته 60 مشتری جدید جذب کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ایرانول، مصطفی فریدون نژاد با اشاره به مشکلات ناشی از  ویروس کرونا و کاهش ظرفیت تولید صنایع ادامه داد: کرونا ظرفیت تولید واحدهای صنعتی مختلف را به شدت کاهش داده است و همین موضوع سبب شده است تا واحد ما که به صورت مستقیم با صنایع سروکار دارد برای فروش با محدودیت‌های زیادی مواجه شود چرا که با کاهش تولید صنایع مختلف میزان مصرف روانکار واحدها نیز کم می‌شود. از دیگر مشکلاتی که کرونا ایجاد کرده محدود سازی ارتباطات دو طرفه است. در شرایط کرونایی برگزاری جلسات و همچنین انجام بازدید ها به آسانی گذشته نیست و همین مهم اخلال در کار ایجاد کرده است.

فریدون نژاد افزود:  سهم فروش به صنایع در شرکت نفت ایرانول همیشه حدود 8 الی 12 درصد از فروش را داشته که تلاش داریم با کمک همکاران این مقدار را افزایش دهیم. یکی از دلایل افزایش فروش شرکت نفت ایرانول که بخشی از آن توسط واحد فروش صنایع محقق شده است افزایش بهره وری نیروی انسانی بوده است و از طرفی توانسته‌ایم حضور فعالی در مناقصات داشته باشیم. قیمت گذاری منطقی از سوی شرکت سهم بسزایی در کسب این موفقیت دارد. در ایران غیر از ایرانول سه شرکت پارس، سپاهان و بهران نیز حضور دارند که هر چهار شرکت رقابت تنگاتنگی با یکدیگر در مناقصات دارند. از این رو با همکاری و همراهی مدیریت شرکت نفت ایرانول و همچنین با برنامه ریزی مناسب توانستیم در مناقصات قیمتی را ارائه کنیم که با توجه به بهای تمام شده محصول نهایی، هم حاشیه سود داشته باشد و هم برنده مناقصات شویم که رسیدن به این نقطه بهینه یکی از دستاوردهای های مهم همکاران من در واحد فروش صنایع است.

مدیر عملیات فروش صنایع ایرانول با اشاره به این موضوع که تولید روغن صنعتی با توجه به حساسیت دستگاه‌های صنعتی و وارداتی بودن آن‌ها کار سخت و با ظرافتی است، افزود: ما در شرکت نفت ایرانول توانسته‌ایم با بهبود مستمر کیفیت روغن‌های تولیدی ارتباط با صنعت را گسترش دهیم. همچنین در نظر داریم در آینده سبد محصولات ایرانول را گسترده و تکمیل‌تر  به صنایع ارائه دهیم.

فریدون نژاد درباره خدمات پس از فروش شرکت نفت ایرانول نیز تصریح کرد: واحد فروش صنایع که در گذشته به واحد مهندسی فروش شناخته می‌شد، با درخواست مشتری خدمات مشاوره‌ای توسط کارشناسان و خدمات آزمایشگاهی توسط آزمایشگاه شرکت ارائه می‌کند که این دو مورد ذیل خدمات پس از فروش قراردارند. در زمینه خدمات پس از فروش شرکت نفت ایرانول در میان رقبای خود حرف های زیادی برای گفتن دارد و از این حیث در قیاس با رقبای خود به گواه مشتریان پیشتاز است. از دیگر خدمات پس از فروشی که برای مشتریان  فراهم شده است، برگزاری سمینارهای آموزشی و بازدید های دوره‌ای تحت عنوان ارائه مشاوره های لازم به صنایع مختلف است.

مدیر عملیات فروش صنایع شرکت نفت ایرانول با اشاره به فشار تحریم ها نیز افزود: تحریم های ظالمانهای که این روزها بر ایران تحمیل شده پروسه تولید محصولات جدید و تجاری سازی آن را به شدت سخت کرده است. البته باید به فرصتی که تحریم ها در اختیار ما گذاشته اند نیز اشاره شود چرا که در روزهای تحریم صنایعی که از روغن های تولید شده در خارج از کشور استفاده می‌کردند، این روزها مجبور به استفاده از روغن تولید داخل شده اند.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تولید کنندگان روانکار در ایران در روزهای پس از تحریم و بازگشت رقبای خارجی به ایران گفت: این یک فرصت بسیار خوب برای تولیدکنندگان روانکار در داخل است که بتوانند مشتری جدید جذب کنند. روانکارهای تولید داخل از نظر کیفیت توانایی رقابت با نمونه های خارجی را دارند اما اصول ماندن در رقابت بهبود مستمر است که امیدواریم در مجموعه ایرانول همواره شاهد این بهبود مستمر در تمامی بخش ها باشیم کما اینکه این اتفاق اکنون در حال وقوع است.